> Мінская вобласць > Валожынскі раён > мястэчка Івянец > Сядзіба
Івянец. Сядзіба
Івянец. Сядзіба

Івянец | Сядзіба - Каментарыі

Год пабудовы (перабудовы): > 1900
Каардынаты:
53° 53'5.32"N, 26° 44'5.31"E
Was this manor formerly known as Starzynek or perhaps Starzynki Strażowskie? Is there or was there a zaścianek called Suszy nearby? Thanks. адказаць
Pozdrowienia dla Iwienca.
Moja rodzina ze strony taty pochodzi z Iwienca i okolic.
Moze ktos znal kogos z nich. Dziadek nosil nazwisko Julian Maly,jego zona byla Helena,ktörej siostra miala na imie Wanda. Matka ich Elzbieta pochodzila z Rodziewiczöw.Dziadka zamordowali sowieci. Nic wiecej nie wiemy. Babcia za zycia pröbowala dowiedziec sie czegos przez Czerwony Krzyz-daremnie.Prosze pisac,czekam адказаць
" Żołnierz Polski nr 19 z dnia 12.05.1929r. zmieścił informację o walce żołnierzy z jednostek Korpusu Ochrony Pogranicza ze skutkami powodzi.

Z ŻYCIA KOP. Akcja przeciwpowodziowa oddziałów KOP
Na odcinku kompanii Mikołajewszczyzna w dalszym ciągu wre praca oddziału pionierskiego 2 brygady KOP, któremu wysłano do pomocy żołnierzy obwodu celem ratowania mostu. Oddział pracuje dniem i nocą nad stałym umocnieniem grobli , chroniącej most od zniesienia przez wodę. Woda w ostatnich dniach kwietnia zaczęła opadać.

Na odcinku batalionu Iwieniec wysłano drużynę pionierską w celu ratowania mostu na rzece Wołmie na trakcie Kamień – Iwieniec, zagrożonego przez wezbrane wody.
Pomimo wysiłku drużyny nad zabezpieczeniem mostu, most wskutek wadliwej budowy został przez wodę zniesiony. Komunikacja kołowa przerwana, piesza zaś odbywa się na kładce prowizorycznie zbudowanej przez pionierów .

Z kompanii Żebrowszczyzna wysłano załogę obwodu kompanijnego na ratunek mostów zagrożonych powodzią. Uratowano mosty w gminie Wołma, w miejscowości Joachimowo, Wołmeczka i Naborowszczyzna. адказаць
Pozdrowienia dla mieszkańców ziemi iwienieckiej, skąd pochodzi moja rodzina.Czuję ogromny sentyment do tych stron.
Pozdrawiam rodzinę z Iwieńca i wszystkich mieszkańców,to moje rodzinne strony do 1957 roku teraz mieszkam w Lubine w Polsce.
Serdecznie pozdrawiam mieszkanców Iwienca.
Do 14 roku Zycia spędziłam w Iwiencu dziecinstwo

Дадаць паведамленне

*
*
*
*