> Гродзенская вобласць > Дзятлаўскі раён > вёска Міроўшчына > Прысядзібны парк пры былой сядзібе Стравінскіх
Міроўшчына. Прысядзібны парк пры былой сядзібе Стравінскіх
Міроўшчына. Прысядзібны парк пры былой сядзібе Стравінскіх

Міроўшчына | Прысядзібны парк пры былой сядзібе Стравінскіх - Каментарыі

Год пабудовы (перабудовы): XVIII
Каардынаты:
53° 27'37.65"N, 25° 19'22.89"E
Witam serdecznie.
Robię porządek w starych zdjęciach po dziadkach ze strony mojej mamy. Niektóre są podpisane. Ostatnio znalazłam zdjęcie młodej dziewczyny z podpisem "..dla Pokrzywy podobizna od Niezapominajki.
..Nakryszki ..14/27 sierpnia 1912 roku.
..wtorek wieczór tydzień przed wyjazdem.
..Kochana Pokrzywko ! ..ilekroć spojrzysz na tę fotografię wspomnij sobie wesołe dla mnie wakacje i M.M. i W.W.W. ..i co ja ..a raczej obie wyprawiałyśmy.
..całuję Cię chociaż przez papier ..Niezapominajka." To jest prawdopodobnie skierowane do mojej Babci, która po stracie rodziców wychowywała się w Nakryszkach przy rodzinie Strawińskich (znam to tylko z opowiadań mojej mamy - niestety już nieżyjącej). Mam sporo różnych zdjęć i od kilku miesięcy próbuję identyfikować osoby. To nie jest łatwe. Niestety, powinnam to zrobić wcześniej, jak ktokolwiek jeszcze żył. Zdjęcie tajemniczej "Niezapominajki" jest na facebooku na stronie "Kto Jest na Foto?". Mogę też je Pani przesłać. Moja Babcia nazywała się Maria Stebel z domu Falkowska. Znalazłam odpis jej aktu ślubu. Jej rodzice to Leon i Helena z domu Dawidowska. Nie wiem niestety od kiedy została sierotą, czy miała jakieś rodzeństwo i dlaczego znalazła się w Nakryszkach? Możliwe, że na zdjęciach, jakie posiadam jest ktoś z rodziny Strawińskich.
Pozdrawiam
Beata Nazaruk адказаць
Smutek mnie ogarnia kiedy widze tak zniszczona brame ktora prowadzila do majatku Mirowszczyzny gdzie wychowala sie moja Matka, Zofia, ze swoim bratem Aleksandrem. Tam mieszkali dziadkowie..Jan Eustachy Strawinski i Alina Strawinska z domu Montwill. Pamietam jak moja Matka opowiadala nam, mnie i mojemu bratu..Jan Gutowski.. jakie tam bylo zycie, i jaka tam byla bardzo szczesliwa. Rowniesz, nasz Wuj opowiadal o polowaniach jakie sie odbywaly w lasach przy majatku i wyjazdy do Nakryszek, tez majatek Strawinskich, na duze spotkania rodzinne..ale niestety za duzo nie pamietam bo bylam za mloda aby docenic i zapamietac co bylo mowione o tych czasach...teraz zaluje i proboje odnalesc moje korzenia.

Moze ktos znal Rodzine Strawinskich, herbu Sulima, bo to kiedys byla bardzo liczna rodzina ale teraz, z tego co wiem, prawie nikogo nie ma.

Niestety, nie ma sladu ze tam byl dom rodzinny tylko te smutne bramy...

Anna Gutowska-Norman

адказаць
Poszukuję Mirowszczyzny bądź Mirowszczyny na Białorusi i zamieszkałych tam ludzi o nazwisku Juszkiewicz

Дадаць паведамленне

*
*
*
*