> Гродзенская вобласць > Ашмянскі раён > вёска Жупраны > Касцёл Святых апосталаў Пятра й Паўла
Жупраны. Касцёл Святых апосталаў Пятра й Паўла
Жупраны. Касцёл Святых апосталаў Пятра й Паўла

Жупраны | Касцёл Святых апосталаў Пятра й Паўла - Каментарыі

Год пабудовы (перабудовы): 1854-75
Каардынаты:
54° 28'16.09"N, 26° 5'8.95"E
Poszukuję informacji na temat moich Dziadków Józefa i Amelii Frąckiewicz, z d. Zahorska. Babcia Amelia mieszkała przy majątku państwa Szatrowskich w Narbutowszczyźnie gdzie 2.09.1925 urodziła mojego Ojca Romualda. Zmarła w sierpniu 1965 roku i została pochowana na cmentarzu w Żupranach. Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące moich Dziadków (ich rodzice, rodzeństwo, miejsce urodzenia, zgonu mojego dziadka Józefa).
Janina Frąckiewicz адказаць
Do Pana Michała, który dołaczył zdjęcia z Klewicy. Proszę napisać na podany kontakt w zakładce radzimy, aby pańskie fotki umieszczono w zakładce pt. We wsi, a nie w Utraconej spóściźnie, gdyz to sa zdjęcia współczesne. Dużo o Umiastowskich i trochę o klewicy znajdzie Pan w mojej książce pt. Żemłosław (rejon Iwie, bardzo dużo zdjęć z Żemłosławia i moich rodzinnych Sobotnik). Tekst ksiązki jest na www.pawet.net/niechwiadowicz. Jeżeli posiada Pan inne zdjęcia z Konwaliszek lub innych miejsc, to proszę je dodać na radzimę.
Pozdrawiam
Kazimierz Niechwiadowicz
sobotniki@poczta.onet.pl адказаць
Так, у Жупранах ёсьць Ляжневічы
poszukuję korzeni mojego taty jana leźniewicz ur.24.07.1930 zuprany, z ojca edwarda leźniewicz i matki maria niedźwiecka
Poszukuje korzeni Bronislawy Korwin-Kochanowskej ur. 30/12-1908 w parafii Swiety Duch k. Oszmiany z ojca Boleslawa ur, 1869 i matki Jozefy z domu Milaszewicz ur. 1869. Rodzina Kochanowskich byla bardzo liczna. Ich miejsca zamieszkania Michalkoni, Zuprqany, Oszmiana. Ktokolwiek wie, zna lub jest w posiadaniu informacji o tej rodzinie - prosze goraco o kontakt.
Dareczy, fundatarami kasciola byli hrafy Czapskija, a taksama siamja Franciszka Bahuszewicza. zachawalisia swiedczanni, szto jon sam jezdziu pa kirmaszach i festach, zbirau hroszy na nowuju zhupranskuju swiatyniu, a taksama jajki, na asnowie jakich rabiusia rastwor, jakim macawalisia scieny.

Дадаць паведамленне

*
*
*
*