> Гродзенская вобласць > Гродзенскі раён > горад Гродна > Могілкі Вайсковыя
Гродна. Могілкі Вайсковыя
Гродна. Могілкі Вайсковыя

Гродна | Могілкі Вайсковыя - Каментарыі

Каардынаты:
53° 40'13.56"N, 23° 50'53.66"E
Proszę Pani
Trafiłem na Pani zapytanie całkiem przypadkowo dlatego piszę dopiero teraz.
Na cmentarzu wojskowym w Grodnie był z moja Babcią Elwiną Kopiczyńską w lecie 1969 roku. Moja Babcia chciała odnaleźć grób swojej małej córeczki Larysy, która zmarła w dwa miesiące po urodzeniu i została tam pochowana. Niestety cmentarz został całkowicie zniszczony, a na jego dużej części postawiono bloki. Ocalał jedynie fragment bramy i na istniejącym trawniku rozrzucone były reszki kamieni nagrobnych. Nie widziałem ani jednego całego grobu. Na cmentarzu chowano osoby związane bezpośredni lub pośrednio z wojskiem w tym rodziny wojskowych.
Wydaje mi się, dokumenty dotyczące Pani Babci mogą znajdować się w archiwum w Łodzi gdzie są zespoły archiwalne ziem wschodnich i gdzie znalazłem dokumenty dotyczące mojej rodziny. Archiwum znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej przy dawnym Centralu, ale możliwe, że Pani już to wie. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Malarski адказаць
Szukam miejsca pochówku mojej Babci , Justyny Karłowskiej z domu Bekielewskiej zmarłej w dniu 24.05.1937 roku w Grodnie w Szpitalu Wojskowym, a pochowanej na Cmentarzu Wojskowym w Grodnie.
To są dane, które znalazłam w odpisie aktu drugiego małżeństwa mojego Dziadka. W 1937roku mój Dziadek był wojskowym i razem z Babcią Justyną i dziećmi mieszkali w Osowcu Twierdzy. Ciężko chora Babcia była przewieziona do Szpitala Wojskowego do Grodna i tam zmarła.
Nie zachowały się żadne dokumenty, dotyczące pogrzebu Babci.
Będę wdzięczna za następujące informacje:
Który kościół był blisko cmentarza Wojskowego w 1937r?Czy istnieje dziś?
Czy Szpital Wojskowy z 1937 nadal istnieje?
A może ktoś wie czy ocalały gdzieś dokumenty,związane z pochówkiem w 1937? адказаць

Дадаць паведамленне

*
*
*
*