> Мінская вобласць > Валожынскі раён > мястэчка Вішнева > Царква Святых Космы і Даміяна
Вішнева. Царква Святых Космы і Даміяна
Вішнева. Царква Святых Космы і Даміяна

Вішнева | Царква Святых Космы і Даміяна - Каментарыі

Год пабудовы (перабудовы): 1865
Каардынаты:
54° 8'29.11"N, 26° 12'48.59"E
Julian Stasiłowicz sJózefa pochodzi z Woronie k/Wiszniewa.Jozef miał pseudo ,,bondar"/wyrób beczek. Żona Józefa-Anna Stankiewicz. Poszukuję rodziny jak i danych rodzicow Józefa i Anny.
адказаць
Witam, moja rodzina takze pochodzi z wiszniewa, nazwiska , Brejwo, Stasiłowicz, Bunkiewicz, Jankowski to krewni po mieczu i po kądzieli. babcia takze widziala spalenie getta. poza tym w czasie wojny ojciec mój jako dziecko mieszkał takze w Bukatowie i w Olszance a mama urodzila sie w 1944 w Zapurwiu moi krewni pamietający czas i miejsca za Polski jak i za ZSRR jeszcze zyją tak wiec jesli chcialby pan wymienic sie info lub poprostu porozmawiac
zapraszam.PozdrawiamWitam serdecznie. Z dużą przyjemnością oglądnąłem stronę poświęconą Wiszniewowi k/Wołożyna. Mieszkała tam moja rodzina do lat 50-tych, chyba od zawsze. Obecnie mieszkamy w Gorzowie Wlkp, a wcześniej w Gubinie. Mój dziadek miał dom w Wiszniewie, a póżniej w Zofinowie. Murował piece chlebowe. Spokrewnieni byliśmy z Sadowskimi i Derflami. Planujemy z ojcem wyjazd , ale narazie ciężko jest się zebrać. Ojciec pamięta Wiszniew i również spalenie żydów przez niemców i ...Był naocznym świadkiem. Jeśli dysponujecie innymi zdjęciami z wiszniewa to byłbym wdzięczny za przesłanie , lub podanie linków.
Pozdrawiam i życzę sukcesów Mariusz Meling

Дадаць паведамленне

*
*
*
*